dszkodowawcze przyznaje osobie poszkodowanej w skutek nieszczęśliwego wypadku prawo do zadośćuczynienia wyrządzonej krzywdy. Usługi świadczone przez kancelarię prawną, w ramach spraw odszkodowawczych, obejmują szkody komunikacyjne, szkody majątkowe, szkody osobowe oraz szkody górnicze. W sytuacji, gdy ulegliśmy jakiemuś wypadkowi i pragniemy ubiegać się o odszkodowanie, warto jest skorzystać z pomocy prawnej świadczonej przez radcę prawnego. Powierzenie sprawy odszkodowawczej w ręce profesjonalistów z pewnością przyniesie korzystny rezultat dla poszkodowanego w wypadku. Radca prawny może występować przed sądem w sprawie dotyczącej wypłacenia odszkodowania osobie, której się ono należy. Pomoc prawna świadczona w ramach spraw odszkodowawczych może się okazać przydatną usługą w wielu sytuacjach.
Usługi świadczone przez kancelarię prawną
Kancelaria prawna może być prowadzona przez adwokata lub przez radcę prawnego. Obydwa rodzaje kancelarii prawnych zajmują się świadczeniem podobnych usług, polegających na udzielaniu pomocy prawnej klientom. Kancelaria radcy prawnego zajmuje się udzielaniem porad prawnych oraz udzielaniem konsultacji prawnych. Pomoc prawna oferowana przez kancelarię prawną może być świadczona zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym. Kancelaria prawna radcy zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej dotyczącej różnych gałęzi prawa. Przykładowymi kwestiami, które mogą wymagać pomocy prawnej świadczonej przez kancelarię radcy prawnego, są sprawy gospodarcze, sprawy nieruchomości, sprawy mieszkaniowe oraz wiele innych. Radca prawny pracujący w kancelarii może zajmować się także sporządzaniem odpowiednich dokumentów oraz opinii prawnych. Ponadto radca może występować przed sądami oraz różnymi urzędami reprezentując interes klienta w roli pełnomocnika lub obrońcy. Zakres usług świadczonych przez kancelarie prawne jest więc bardzo szeroki.
Czym jest aplikacja radcowska
Każdy kandydat na radcę prawnego ma obowiązek odbycia trzyletniej aplikacji radcowskiej. Po ukończeniu pięcioletnich studiów prawniczych, osoba pragnąca zostać radcą prawnym musi odbyć tak zwaną aplikację radcowską, czyli inaczej praktykę przygotowującą do samodzielnego wykonywania zawodu. Aplikacja radcowska jest prowadzona przez okręgowe izby radców prawnych, a sam nabór na aplikację jest prowadzony w formie pisemnego egzaminu państwowego składającego się z testu jednokrotnego wyboru. Podczas aplikacji radcowskiej absolwent jest przygotowywany do pełnienia zawodu radcy prawnego. Kandydat na radę jest zaznajamiany z całokształtem pracy oraz jest przygotowywany do pełnienia obowiązków radcy prawnego. Aplikanci na radcę są członkami okręgowych izb radców prawnych, a już po 6 miesiącach aplikacji kandydat ma prawo występować przed sądami. Po ukończeniu aplikacji radcowskiej oraz zdaniu odpowiedniego egzaminu, osoba posiada prawo do wykonywania zawodu jako radca prawny. Radca prawny może wykonywać swój zawód, jeśli jest wpisany na listę przez okręgową izbę radców prawnych.